fbpx

תביאו לעצמכם מתנה לחג: שטיפה אנרגטית

גוף האדם כמוהו כמו כלי קיבול, הוא יכול להכיל כמות מוגבלת של אנרגיה, גם אם מדובר באנרגיה שלילית ■ אבל מה אם הייתם יודעים שאפשר להחליף אנרגיה שלילית בחיובית? נשמע מעניין! ■ מה קרה לכתבתנו רוית יוליוס בניסיון להישטף אנרגטית? ■ כל הפרטים בכתבה הבאה:

שמעו סיפור: איש אחד חזר מהרי ההימלאיה וסיפר לחברו, איש עסקים מצליח, שפגש בהרים את האיש החכם ביותר בעולם. אותו חבר נדהם ואמר: "אין מצב שפגשת את החכם בעולם. יודע מה, אני אסע לשם בעצמי, לְהִיוָּוכַח". והוא אכן נסע.

על מנת לפגוש את החכם באדם, הוא נדרש לטפס על ההר, והוא החל מטפס. הוא טיפס במשך כמה ימים, שכן לא היה מורגל במסעות רגליים, אלא לבתי מלון של חמישה כוכבים.

עייף ומותש הוא הגיע לפסגה והבחין בבקתה דלה ורעועה מוקפת בגדר גבוהה וקור מקפיא מסביב. נכנס איש העסקים, וראה זקן בא בימים בפתח ביתו.

אמר החבר: ״שמעתי שאתה האיש החכם ביותר בעולם, בוא והראה לי כמה חכם אתה״. הביט בו החכם במבט מלא חמלה ואהבה, התרומם מכיסאו, נשם נשימה עמוקה, ונכנס לביתו. שם הגיש כוס לחבר, והביא קנקן והחל ממלא אותה. כשנִתְמַלְּאָה, המשיך החכם באדם למזוג מים, והנה המים גולשים מהכוס לרצפה. הביט בו החבר במבט מתנשא ומגוחך ופסק: ״איש חכם , היה יודע מתי להפסיק!״.

נטל החכם באדם את הכוס, שפך את תכולת המים והניח את הכוס ריקה על השולחן, חייך ואמר ״כדי ללמוד חכמה, צריך לפנות לה מקום בראש ובלב, להיכנס, ולא לבוא מלאים עד אפס מקום, כי אז המילים, חכמות ככל שיהיו, יזלגו החוצה״.

נפעם החבר, והבין שבחיפוש אחר החכמה, צריך לבוא כשיש מקום בתוכנו להכניס משהו חדש וטוב, ולהשליך משהו מתוכנו שאינו משמש אותנו ולפעמים אף חוסם.

לראשונה בחיי הגעתי לטיפול אלטרנטיבי ללא כל ציפייה, בלי חשש וגם לא סקפטית, כהרגלי, שכן לרוב אני מגיעה ממקום מתנשא.

אני הנאורה תרה אחר האמת האבסולוטית בלה, בלה, בלה ואילו הפעם זה הרגיש לי קצת אחרת. אולי זה קשור לתקופה שעוברת עלי לאחרונה, אחרי שנפלתי בעבודה ומאז הצטרפו לחיי בלטי דיסק שלוחצים על עצביי וגורמים לסבל רב ולהגבלה בתנועה. לבחורה אנרגטית שכמותי זה בבחינת עונש של ממש.

בעודי נעה ונדה על הרצף שבין ניסיונות חלושים להתרומם לבין שקיעה ברחמים עצמאיים, פגשתי את לאור פז נוירוזן – אותה אני מכירה באופן שטחי כבר מספר שנים, מבית הספר, הבנות שלנו לומדות יחד. ועם זאת אציין כי עד לאותו הרגע ממש לא היה לי מושג ירוק מהי בדיוק עושה בחייה, כזאת אני, מעורבת.

שיחת עידוד קצרה בשער הכניסה לבית הספר הובילה אותי להגיע לטיפול של שטיפה אנרגטית.

אחרי שהצלחתי להוריד בחזרה את הגבות שלי למקומן הטבעי תהיתי ביני לבין עצמי האם עשיתי טעות –  אך הנחתי שבמצבי אין לי הרבה מה להפסיד…

ביום הפגישה הגעתי, כאמור, ללא כל ציפיות ונתקלתי בבית עץ כפרי בכפר הנגיד שמאחוריו שוכנת בתוך חצר מוקפת עצים גבוהים וציוץ ציפורים קליניקה קטנה מעץ אף היא, המראה האמור כבר שיפר את הרגשתי.

לאור קדמה את פניי. מבוכה קלה באוויר, והיא החלה מתארת באופן ערטילאי משהו, מה בדיוק הולך שם לקרות. אני כאמור החלטתי לנסות לשחרר ולהתמסר, לשטיפה האנרגטית – אותה טכניקה טיפולית הגורסת כי משבר נפשי לא פתור יוצר דיסוננס במערכת הגופנית.
ע"פ התפישה הזאת רבים מאיתנו דוחים מעליהם דבר מסוים, רגש מאיים או מתסכל, והמצב הזה בדיוק גורם להם להרגיש לא טוב, משום שהתדר של האנרגיה בשדה מסביב (תקראו לזה נשמה אם תרצו), מתחיל להיות לא תואם לתדר של הגוף.

כן, אני יודעת, זה נשמע קצת מורכב, ובכל זאת נסו לתאר מהו למעשה הגוף הפיזי, אם לא אנרגיה בתדר מסוים. עכשיו, עם ההבנה הזאת, נסו לדמיין מה מתחולל שהתדר של השדה מסביב אינו תואם לתדר של הגוף, מתחיל destructive interference – התאבכות גלים הורסת. גל הורס גל ומשנה את התדר של החומר וברגע שהתדר של החומר השתנה, המבנה והפונקציה שלו משתנים גם הם. או אז, מתפתח וצף דיסוננס בין הרצון או הדרך של האדם לבין הנסיבות או התנאים, ולבסוף זה מתבטא בפגיעה אורגנית בגוף.

היום כבר ידוע  שסטרס שנוצר בעקבות משבר או אפילו סטרס יומיומי כרוני ללא משבר, כמו גם מצב אנרגטי נמוך, מקשים על מערכת ההגנה שלנו וזאת אינה מסוגלת להתמודד עם הגירויים הפנימיים או החיצוניים בצורה יעילה ואז מתחיל אפקט הדיסוננס הזה להשפיע על הפיזי.

לאור, מטפלת, מרצה ומחברת הספר ״בעקבות הלב״ (שיסוקר גם כן בקרוב!) היא קודם כל אישה המחוברת לאמונה שבתוכה, לנקודת מהות פנימית המאפשרת לה לטפל בעצמה ובאחרים מתוך אהבה, משמעות ותחושת שליחות.

ארגז הכלים של לאור גדוש וטומן בחובו את שיטת ״המסע״ (ברנדון בייס),״אקטיבציה״ ( בית ספר למסתורין) ״שטיפה אנרגטית״ (ד״ר נאדר בוטו קרדיולוג לב בכיר ומייסד השיטה) ועוד, אבל הוא כולל גם ובעיקר הרבה אהבה ואמונה ביכולת של כל אחד ואחת מאיתנו לרפא את עצמו ולהתחבר למהות האמיתית שלו, מהות שהיא רחבה, שלמה, רבת עצמה ומלאת אהבה.

באתר הבית שלה, מציינת לאור כי "באמצעות שטיפה אנרגטית יכולים המטופלים להשתחרר מחוויות וטראומות אשר חוו בילדותם, אשר נותרו חסומות ובלתי נגישות, וכך לפרוק מעליהם את מצוקות ההווה. השטיפה האנרגטית מגדירה בצורה מובהקת את הקשר בין משבר נפשי לאיבר פגוע ומטרתה לחדש את זרם החיים באמצעות פתיחת מרכזי האנרגיה הצ`אקרות והזרמת אנרגיה לאורכם של איברי הגוף.

במהלך השטיפה משתחררת אנרגיה רגשית המתבטאת בצורת בכי, רגשות שונים וצחוק עד הופעתו של רעד בלתי נשלט, המצביע על העברת אנרגיה חיונית בגוף. טכניקה ייחודית זו נועדה למנוע הצטברות מתחים בכל חלקי הגוף, לאפשר טעינה מחודשת המעניקה תחושה של שחרור, בריאות ועוצמה".נו, יאללה, רפאי אותי!

במסגרת השטיפה האנרגטית המטפל לוחץ על כמה נקודות בגוף במטרה לפתוח את מרכזי האנרגיה, הצאקרות.

לאור מציינת כי בעת הלחיצות עשויים לצוף רגשות, חוויות, תחושות ודברים שחוסמים אותנו ומעכבים. ברגע שיפתחו הצ`אקרות יהיה לדבריה מקום להיטען באנרגיה חדשה.

נשכבתי מתמסרת על מיטת הטיפולים וכעבור כמה לחיצות ונדנודים, נדמה היה שמשהו שם מתחיל לקרות, כמו איבדתי שליטה על הגוף וכאבים החלו לצוף, ממש כאבים פיזיים.

״תיכנעי לכאב״ ביקשה לאור שהרגישה אותי נלחמת, אבל זה היה קשה, כי לצד הכאב הפיזי עלו וצפו תמונות מעבר, תמונות של המשפחה, רגעים שהפחידו אותי או הלחיצו אותי מהעבר, ובכל פעם הרעד הזה נע בין רוגע לאטרף בלתי נשלט.

בתוך התהליך רק רציתי שיגמר הכאב, שאני אפסיק לבכות ואחזור לשלוט בעצמי ובגופי, ולבסוף, למרות הפחד הגדול, נכנעתי, והרגשתי את השחרור המיוחל.

כעבור כשעה, החליפה לאור את המוזיקה לצלילים שהתאימו הרבה יותר לשלב ההטענה תוך שהיא שמה ידיים מעל ראשי ומטעינה אותי באנרגיה חיובית. הגוף מצידו החל להירגע ולהשתחרר וחשתי גלים של חום ותחושה ממשית של אנרגיה שזורמת בחופשיות דרך הגוף שנפתח וקיבל אותה באהבה.

לאור סיימה את הטיפול בדימיון מודרך של ״החזרה לחיים״, ולבסוף קמתי כמו חדשה ועמדנו כמה דקות בחיבוק רחב.

היום, כשבועיים וחצי לאחר הטיפול אני יכולה לספר לכם שמשהו שם באמת קרה, משהו בי יותר שלם, יותר סומך, יותר יודע, יותר נינוח ובהחלט פחות מפחד.

בניסיון לתאר את שעברתי ביקשתי מלאור לפשט קמעה את התהליך, והיא הסבירה לי ש‎כשאנחנו מניחים את השליטה בצד ומרפים לכאב, החוויות והרגשות שצפים ועולים מהגוף ומהתאים מאפשרים לנו לפגוש את אותה חוויה/רגש ולשחרר אותה מהגוף.

לכאורה, אנו סבורים כי התגברנו והמשכנו הלאה, אבל הרבה פעמים אותן חוויות שלא נתנו להן ביטוי ודחפנו עמוק פנימה ממשיכות לנהל אותנו, עד אותו רגע שאנו מוכנים לעצור לפגוש אותן ולעמת אותן עם רגשות כמו פחד, כאב, חוסר אונים, עצב וכל רגש נוסף שפגשנו בו במהלך החיים.

‎שתהא לכולנו שנה טובה, ומי ייתן שנתנקה ממה שמעכב אותנו ונתמלא במה שיזניק אותנו קדימה, וכמו שהיפוקרטס נהג לומר: ״לפני שאתם מרפאים מישהו, תשאלו אותו האם הוא מוכן לוותר על כל הדברים שגרמו לו להיות חולה״.

מחיר: 500 שקל לטיפול